• Новак
1/4-20 1 x 3/4 Груб Навој Превоз Гром од не ' Рѓосувачки Челик 18-8 Pk 100

1/4-20 1 x 3/4 Груб Навој Превоз Гром од не ' Рѓосувачки Челик 18-8 Pk 100

DEN 1116.48
Производот е достапен

Достапност

Ве молиме погледнете го спецификации во табелата подолу за целосна детали.Ако имате било какви прашања или сомнежи, или ако вашите барања вклучуваат специфични димензии, ве молиме контактирајте со нас пред ставање на својата цел.СЛИКИТЕ СЕ НА ПРЕТСТАВНИК НА ОБЈЕКТОТ, НО НЕ НА ВИСТИНСКИОТ ОБЈЕКТ.Производ димензии, заврши, раководител ознаки, нишка должина, печат форма или фалсификување форма, итн., може да се разликуваат од тие на сликата.Производите се гарантира да се исполнат спецификациите на кои тие се произведени.Спецификации овозможи tolerances во димензии и форма, која може да варира од многу многу.Сите ASMC Индустриски сврзувачки елементи се гарантира да биде од највисок квалитет и сме целосно може да се следат и многу контролирана.ASMC Индустриски нуди сеопфатен избор индустријата, автомобилската и градежната сврзувачки елементи.Нашите дела се високо-квалитетни, по ниски цени, кои се испраќаат од акциите.Ние, исто така, функција на целосна линија на САД-направени сврзувачки елементи, вклучувајќи Оценка 5 и 8 Одделение хексадецимален кап завртки, приклучоци, од не ' рѓосувачки производи, лешниците, и подлошки.ПРОИЗВОД SPECIFICATIONSPart # : 0000-113213 Fastener Тип : Превоз Bolt Size Опис : 1/4"-20 1 x 3/4"Дијаметар/Номинална Големина : 1/4"Должина : 1 3/4"Глава Дијаметар : 0.563-0.594"Главата Висина : 0.125-0.145"Вратот Низ Плоштадот/Дијаметар : 0.197-0.215"Вратот Висина : 0.105-0.135"Нишка на Теренот : 20 Thread Теренот Тип : Coarse Thread на Ветер : Right System на Мерење : Inch Material : Нерѓосувачки Челик 18-8 Finish : Целната Рамнина (Не Позлата)Просечна Парче Тежина : 0.0265000 lbs.Превоз завртки се Идеални за употреба во квадратни дупки во дрво до дрво и дрво-да-метал прицврстување; гром има плоштадот вратот што го спречува тоа од вртење еднаш се зезнав во.Кога се обидуваат да се одреди должината на објектот, мерка од само под главата од гром.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката