• Новак
Сигма 18-250mm f3.5-6.3 DC МАКРО HSM за Pentax Дигитални SLR фото Апарати

Сигма 18-250mm f3.5-6.3 DC МАКРО HSM за Pentax Дигитални SLR фото Апарати

DEN 7632.00
DEN 11976.00
-36 %
Производот е достапен

Достапност

Ако периферните количината на светлина што е пониско од центар, на четирите агли на сликата ќе биде потемна (vignetting).Новиот материјал TSC (Термички Стабилни Композитни) Термички Стабилни Композитни новиот материјал "TSC (Термички Стабилни Композитни)", која има малку contractility особено во температурни промени, како и одржување на цврстината, се вгради во леќи барел.Компактна големина. 27-375mm еквивалент фокусна должина на APS-C камери, 28.Степенот на нарушување : D : D[%]=(Y-Y0/Y0)x100 When фотографирањето на плоштадот објект, ако нарушување износ покаже минус вредност, сликата ќе биде виден како се прошири (Барел дисторзија).3 DC МАКРО OS HSM Од Производителот Високи Перформанси, Компактен, Високо Zoom Ratio Објектив дизајниран ексклузивно за дигитални SLR cameras By револуционизира оптички и структурниот дизајн на Сигма 18-250mm F3.Овие се вклучат помали и полесни се движат леќа елементи кои се помогне во подобрување на авто-фокус брзина.На вертикалната оска го покажува количеството на светлина во сликата (врз основа на количината на светлина во сликата центар се 100% ).Vignetting View Поголеми Image The хоризонталната оска го покажува сликата висина (растојанието од центарот на работ на сликата [mm]).Тоа е удобен кога ќе сакаат да се задржи вашата опрема на минимум, а сепак да биде подготвен за сите прилики и ситуации, како што се патува.Слика стабилизација, До 4 престанува да се тврди.За понатамошно олеснување, максимално зголемување на односот на секој фокус растојание се појавува на страната на објективот барел.Опис на производот 18-250mm f3.Тоа е удобен кога ќе сакаат да се задржи вашата опрема на минимум, а сепак да биде подготвен за сите прилики и ситуации, како што се патува.Distortion View Поголеми Imageeffective нарушување : Кога ќе се земе слика на решетки шема, тоа ќе се појави како сини точки линија покажува.Тоа обезбедува преносливост и целокупната леснотија на користење, што го прави совршен за патување и одмор фотографија.Парична казна повторување линија групи се создадени паралелно со дијагонала линија работи од агол до агол од рамката, се нарекува Sagittal линии (S) и групи на повторување на вертикални линии на овие линии се подготвени, наречен Meridional (M) линија сетови.Кога нарушување вредност е блиску до 0, појава на нарушување е минимално.СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24/7 за да им помогне со поставување на поврзување, прашања, проблеми и многу повеќе.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката