• Новак
AUXLIGHT 9003 H4 HB2 ЛЕР Висока Ниска Двојна Зрак Светла Светилки, Замена за 1996-1997 & 2001-2005 Toyota RAV4, 12000 Lumens Plug-N-Игра Конверзија Комплет, 6000K Кул Бело (Пакување од 2)

AUXLIGHT 9003 H4 HB2 ЛЕР Висока Ниска Двојна Зрак Светла Светилки, Замена за 1996-1997 & 2001-2005 Toyota RAV4,

DEN 959.76
Производот е достапен

Достапност

IP68 водоотпорен.Не грижи за изгори надвор лесно.На 9003 светилки може да биде инсталиран во 10 минути.Супериорен LED Чипови : направен со двојно двострано врвот автомобилската-одделение ZES чипови, блесок 12000 lumens кул бело на ниско-ноќта ноќ, не прашањето за дождливо, fogy, или снежните денови.Canbus Подготвени за 99% + возила, но немаат никаков ефект врз неколку чувствителни автомобили.Фарови играат витална улога во управувате со возило, бидејќи тоа овозможува возачите на способноста за возење на автомобил без проблеми и самоуверено во текот на ноќта времето и исто така им овозможува на другите возачи да го видите вашиот автомобил.10 Минути Plug-N-Игра за Инсталација : директно одговара за вашата оригинална фабрика, без дополнителни измени кои се потребни за домување или маска, не-поларитетот приклучоци, едноставно вметнете тоа што работи.Едноставно додадете декодер да работат надвор.Компатибилен со 1996-1997 & 2001-2005 Toyota RAV4 Високо & Ниска Зрак Светилки.Тоа е нормално, ве молиме да не грижете се, едноставно додадете декодер ќе се реши тоа ако тоа се случи за неколку возила. ▼ 1 : 1 Фокусиран Светлосен Режим : Ултра тенок интервал чипови се обезбеди супер-фокусирани зрак моделот исто како и акциите, се зголеми употребата на генериран извор на светлина, пошироката осветлување спектар да се направи целосна 360°сјај, совршено се вклопуваат за проектор и рефлектор домување поради оптимизиран светлина дистрибуција.Напомена : за неколку чувствителни автомобили, како Ford, Џип, Dodge и слично, можеби ќе треба да додадете дополнителни декодер да се реши сијалица треперење или код за грешка.Effieient Систем за Ладење : усвојување целосна авијација алуминиум материја за сијалица тело, изградена во мини 12,000 R/Мин со голема брзина и моќни вентилаторот за ладење, плус дополнителни smart контрола на температурата IC, совршено се надополнуваат едни со други за да се обезбеди светилки далеку од висока температура кога се работи.Бидејќи 9003 е двојно зрак функција крушка, кои треба да се префрлате помеѓу два светлина режими.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката