• Новак
Чиста Билки Смрека Лист (Juniperus Communis) Чиста и Природни Терапевтски Одделение Етерично Масло 50мл

Чиста Билки Смрека Лист (Juniperus Communis) Чиста и Природни Терапевтски Одделение Етерично Масло 50мл

DEN 324.00
Производот е достапен

Достапност

НАЈДОБРИТЕ КВАЛИТЕТ ЕТЕРИЧНИ МАСЛА ПАРИ МОЖЕ да се КУПИ : - Топ познат бренд - Чиста Билки масла се природни, undiluted & терапевтски одделение. 100% РИЗИК БЕСПЛАТНО КУПУВАЊЕ.Ние веруваме дека нашата масла ќе го носиш на долготраен тераписки.КОЛИЧИНА : - Сад Тип - Висок Квалитет Килибар Стакло Природни, Терапевтски Одделение Етерично Масло.БОТАНИЧКОТО ИМЕ : - Juniperus Communis.МЕТОД НА ЕКСТРАКЦИЈА : - Пареа дестилација.ПРИДОБИВКИТЕ & КОРИСТИ : - Смрека Лист Етерично Масло се користи за Ароматерапијата.Тоа е добра состојка за да се вклучите во некоја invigorating масажа нафта, поради неговата способност да се создаде чувство на топлина, комфор, и олеснување.БОЈА & АРОМА : - Безбоен бледо жолта течност.Свежи, diffusive, топло, terpenic balsamic арома.КАКО ДА го КОРИСТИТЕ : - Дифузна, Бања и Масажа на Телото.За Надворешна употреба само.ПРЕТПАЗЛИВОСТ : - не се однесуваат директно на кожата.Да се чува далеку од очите и чувствителни области.Мијте ги рацете по допирање на етерични масла.НАЈДОБРИТЕ КВАЛИТЕТ ЕТЕРИЧНИ МАСЛА ПАРИ МОЖЕ да се КУПИ : - Топ познат бренд - Чиста Билки масла се природни, undiluted & терапевтски одделение. 100% РИЗИК БЕСПЛАТНО КУПУВАЊЕ.Ние веруваме дека нашата масла ќе го носиш на долготраен тераписки.КОЛИЧИНА : - Сад Тип - Висок Квалитет Килибар Стакло Природни, Терапевтски Одделение Етерично Масло.БОТАНИЧКОТО ИМЕ : - Juniperus Communis.МЕТОД НА ЕКСТРАКЦИЈА : - Пареа дестилација БЕНЕФИЦИИ & КОРИСТИ : - Смрека Лист Етерично Масло се користи за Ароматерапијата.Тоа е добра состојка за да се вклучите во некоја invigorating масажа нафта, поради неговата способност да се создаде чувство на топлина, комфор, и олеснување.БОЈА & АРОМА : - Безбоен бледо жолта течност.Свежи, diffusive, топло, terpenic balsamic арома.КАКО ДА го КОРИСТИТЕ : - Дифузна, Бања и Масажа на Телото.За Надворешна употреба само.ПРЕТПАЗЛИВОСТ : - не се однесуваат директно на кожата.Да се чува далеку од очите и чувствителни области.Мијте ги рацете по допирање на етерични масла.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката