• Новак
Едноставност SS9244A Години' Коленото Должина Повлекување На Фустан за Шиење Шема, Дизајн на Код S9244, Големини 1/2-4

Едноставност SS9244A Години' Коленото Должина Повлекување На Фустан за Шиење Шема, Дизајн на Код S9244, Големини

DEN 216.00
Производот е достапен

Достапност

Дете е за шиење шема пакет вклучува шиење шаблони, моделот парчиња, ткаенина препораки, големината упатства и инструкции за (3) фустани.Фустан шаблони за години' големини 1/2, 1, 2, 3, и 4. Деца коленото должина облека модели може да се направи со кавга, трим, и џеб детали, како и било pleated кратки ракави, умирам ракави, со или исечените ракави.Едноставност модели се со гордост дизајнирана и отпечатена во сад.Овие шиење модели за години вклучуваат корисни чекор-по-чекор инструкции.Совршен за ден-за-ден се носат, овие фустани за години се една симпатична начин да бидете сигурни дека вашиот малку е удобен во пролет и лето.Дете е за шиење шема пакет вклучува шиење шаблони, моделот парчиња, ткаенина препораки, големината упатства и инструкции за (3) фустани, и овие деца облека модели може да се направи за да се вклопи големини 1/2, 1, 2, 3, и 4.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката