• Новак
Freewell Магнетни Брз Swap Систем 72mm ND32/PL (5 f-Запира) Хибриден Филтер Камера

Freewell Магнетни Брз Swap Систем 72mm ND32/PL (5 f-Запира) Хибриден Филтер Камера

DEN 2399.76
Производот е достапен

Достапност

Многу Важно : во Внатрешноста на црна плик, вие добивате QR код за ИНСТАЛАЦИЈА НАСТАВА картичка ве молиме да се види видео пред да започнете да го користите производот.Инсталација : Сега го вклучите вашиот филтер во 2-3 секунди со Freewell Брз Swap Магнетен систем нема повеќе да се провира.Оптичко Стакло : Направени со користење на Висока Дефиниција Премиум Оптичко стакло двојно-страна multicoated Нула хроматска аберација (боја shift).Функција : ND32/PL (5 f-запира) Неутрален Густина / Polarizer Хибриден Филтер помага во текот на средината попладне создавање на cinematic изглед на вашиот снимки, како и намалување на glares од метален површината како што се стакло, вода.Она што е Вклучено : Празни Магнетна База Прстен, ND Филтер, Леќа Капа, Микрофибер Крпа за Чистење, Магнетни Тешко Случај.Како не им помогне?.Сега се префрлат вашите филтри во секунди со Freewell Магнетни Брзо-Swap Систем.Како фотограф, знаете сите за чекање играта : оние моменти кога најголема трпение е потребно да се стави во право место во точно вистинското време да се фати дека еднаш во-а-живот сликата.Но во други времиња знаете колку брзо ќе мора да реагира за да отпразнувам момент.Како сонцето изгрева или заоѓа, или кога и други аспекти на развојната ситуација се менува токму пред твоите очи, питачи да се разменуваат со навој на филтерот за да го замени со друг голта скапоцени секунди.Во меѓувреме, срцето е трки, бидејќи знаете дека имаат само милисекунди за да победи вашиот трка со времето или плима.Тоа е за оние трки-срце моменти кои Freewell има создадено магнетни dslr фото/Mirrorless камера филтер систем за да се намали времето потребно да се разменуваат на леќа филтри буквално во секунда.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката