• Новак
316 од не 'Рѓосувачки Челик Машина Завртка, Обична Заврши, Рамна Глава, Дупчиња Диск, 3/4 Должина, #10-24 Теми (Пакување од 25)

316 од не 'Рѓосувачки Челик Машина Завртка, Обична Заврши, Рамна Глава, Дупчиња Диск, 3/4 Должина, 10-24 Теми

DEN 313.68
Производот е достапен

Достапност

316 од не ' рѓосувачки челик дава сила и подобра отпорност на корозија од 18-8 нерѓосувачки челик.Дупчиња диск има линеарна слот за употреба со рамна сечилото на возачот.Рамна глава е конус облик за употреба во countersunk дупки и е рамен врв која одговара на рамна со споени површината.Обичен површината нема крај или обложување.На 316 од не ' рѓосувачки челик машина завртката е обичен заврши и рамна глава со дупчиња диск.На 316 од не ' рѓосувачки челик одделение дава сила и нуди подобра отпорност на корозија од 18-8 нерѓосувачки челик, особено во морски средини.Материјалот може да биде малку магнетни.На дупчиња диск има линеарна слот за употреба со рамна сечилото на возачот.На рамна глава е конус облик за употреба во countersunk дупки и е рамен врв која одговара на рамна со споени површината.Машина завртки се навој сврзувачки елементи кои се обично се користи со ореви или drilled и прислушувани (навој) дупки.Машина завртки се достапни со различни главата форми, кои се утврди како на завртката се поврзува со парење површина, и се вози стилови, што се утврди типот на возачот се бара за инсталација и отстранување на завртка.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката