• Новак
КОДАК PIXPRO WPZ2 Солиден Водоотпорен Дигитална Камера 16MP 4X Оптички Зум 2.7 LCD Full HD Видео, Жолта

КОДАК PIXPRO WPZ2 Солиден Водоотпорен Дигитална Камера 16MP 4X Оптички Зум 2.7 LCD Full HD Видео, Жолта

DEN 4271.76
Производот е достапен

Достапност

Водоотпорен - 2 M Shockproof Рејтинг - Dustproof.Wi Fi Конективноста. 4 X Оптички Зум. 16 MP BSI CMOS Сензор. 1080 P Full HD Видео. 2.7" 230k LCD.SD-Картичка не се вклучени - Оваа камера зема Micro SD/Микро SDHC Картичка до 32 GB и Класа 4 или повисоко (MMC Картичка не е поддржана).Батерија Li-Ion Батерија.Дигитална Стабилизација На Сликата.Она што е Во Кутијата : WPZ2 Камера, Батерија Li-Ion Батерија, USB Кабел, AC Адаптер, врвка за околу Рака, Quick Start Водич, гаранциона картичка, и услуга картичка.Видео резолуција : 2К DCI 1080p.Кодак PIXPRO WPZ2 Дигитална Камера е совршен придружник за да се навлажни.Shockproof, dustproof, и авантура подготвени, на WPZ2 бил изграден да се земе во движење и се користи во, и под вода.Со домаќин на сцена и 1080 P HD видео да ви помогне да се фати твоите најдобри снимки, WPZ2 не се случува да пропуштите победи.Вградениот Wi Fi ви овозможува да го поврзете WPZ2 на вашиот iphone или Андроид уред и споделување вашите отворено авантури со пријатели или на социјалните медиуми.Кодак PIXPRO Дигитални Камери - да му Кажете на вашиот приказна.Не дозволувајте некој да пропушти шансата за акција!КОДАК PIXPRO WPZ2 солиден камерата може лесно да се поврзете безжично со вашиот паметен уред така можете да го испратите и споделување на твоите најдобри снимки со пријателите, семејството и светот, додека во движење.Сега тоа го прави животот полесен, не тоа?.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката