• Новак
Едноставност SS9223U5 Промаши' Асиметрични Pleated Фустан за Шиење Модел Комплет, Дизајн на Код S9223, Големини 16-24

Едноставност SS9223U5 Промаши' Асиметрични Pleated Фустан за Шиење Модел Комплет, Дизајн на Код S9223, Големини

DEN 167.04
Производот е достапен

Достапност

Жените шиење шема пакет вклучува шиење шаблони, моделот парчиња, ткаенина препораки, големината упатства и инструкции за (3) асиметрични фустани.Фустан шаблони за промаши' големини 16, 18, 20, 22 и 24. Главен во секоја гардероба, овие асиметрични pleated облека модели може да се направи за да предност со должина и ракав опции.Едноставност модели се со гордост дизајнирана и отпечатена во земјата и во сад.Нашите шиење модели за жените се дизајнирани со корисни и јасен чекор-по-чекор инструкции.Нашите pleated фустани се дизајнирани со суптилна асиметрични акценти заедно со ракав опции, и се совршен разноврсна парче облека за ништо, од ден на ден се носат за посебни прилики.Едноставност шиење шема пакет вклучува шиење шаблони, моделот парчиња, ткаенина препораки, големината упатства и инструкции за (3) асиметрични фустани, и овие жени облека модели може да бидат направени за да ги собере димензии 16, 18, 20, 22 и 24.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката