• Новак
COOLQO Компатибилен за iPhone 8 /iPhone 7 /iPhone 6S/6 Случај, со [2 x Калено Стакло Екран Заштитник] Јасно 360 Полно Тело Покриеност Тешко PC+Меки Силиконски TPU 3in1 Shockproof Телефон Заштитн?

COOLQO Компатибилен за iPhone 8 /iPhone 7 /iPhone 6S/6 Случај, со [2 x Калено Стакло Екран Заштитник] Јасно 360

DEN 335.76
Производот е достапен

Достапност

Воена Степен на Заштита : 3in1 [Тешки Shockproof Defender] двојно-layer случај обезбедува 360 степен со полно тело покриеност заштита.Премиум хибридни хард Поликарбонат (PC) + мека Термопластични Полиуретан (TPU/Силикон) + Калено Стакло Екран Заштитник.Средба Воена Стандард МИЛИ-STD-810 G & Добро го заштитува вашиот телефон од до 3m (10 стапки) висока капки.Камерата & Екран Заштита : 0.3 mm покрена усна ја штити вашата камера, 1.5 mm покрена усна ублажува ударот и го заштитува вашиот i Phone екран против капки & пукнатини & површината на гребнатини.Долготрајни Јасно : Сите COOLQO PC & TPU суровини и материјали кои доаѓаат од Германија, Супер анти-yellowing материјали обезбеди долготрајна јасност да се покаже оригиналната убавината на вашиот i Phone.Екран Заштитник : COOLQO нуди ДВЕ Калено Стакло Екран Заштитник, Лак работ дизајн се одликува со oleophobic слој, кој е отпорен на масла, спречување на несакани отпечатоци кои може да се меша со користење на уред, Балон-бесплатно за време на апликација, Лесно да се инсталира и да ги отстраните.Компатибилен со : i Phone 8 /i Phone 7 /i Phone 6 S/6 (4.7 inch), ние обезбеди 90 дена гаранција.Ако имате било какви прашања, ве молиме контактирајте со нас, ние ќе го поправи вашиот проблем во рок од 24 часа. (ЗАБЕЛЕШКА : Ако сте во потрага за истиот случај на i Phone други модели, исто така можете да го најдете во нашата продавница).

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката