• Новак
TapeCase 2090 Долго-Маска за Маскирање Лента се Претворени од 3M 2090-2.83 во. x 180 ft. Маскирање Лента се Тркалаат за Средни Лепливоста. Слика Ѕид Подготовка

TapeCase 2090 Долго-Маска за Маскирање Лента се Претворени од 3M 2090-2.83 во. x 180 ft. Маскирање Лента се Тркалаат

DEN 516.00
Производот е достапен

Достапност

Доверба Маскирање Лента да се обезбеди импресивен заштита од оштетувања предизвикани од боја-крварење.Оваа маскирање лента за сликари нуди лесно, чисто отстранување.Ова е сликар лента обезбедува нема штета предизвикана на околните површини.Тоа им помага да се создаде поостри боја линии.Материјал согласност е прилично добар и снимката може да се користи на дрво, стакло, ѕидови, и метали.Сликари Лента : сина маскирање лента е идеална за професионални и DIY сликари кои сакаат остри боја линии без smudging.Тоа може да се користи за маскирање свежо подготвени ѕидови.Типични апликации вклучуваат заштита doorframes и прозорец рамки за разлика од скратува.Карактеристики : ѕид маскирање лента обезбедува импресивна заштита дури и кога се изложени на директна сончева светлина, да стане совршен за површини изложени на временските услови.Сината лента се наоѓа заедничка употреба во отворен и затворен сликарство проекти.Помогне да се заштитат вашиот површини а носат вашата креативна визија во живот со помош на 3 M 2090 Сина Сликари Лента!.Таа овозможува поголема прецизност во сликарството работни места.Овој медиум лепливоста сликар е лента обезбедува добра адхезија дури и низ погруб, тврди површини.широк и 180 ft.Без разлика дали сте за заштита на вашата дрво трим, насликани на ѕидовите, плочки на подот, или стакло прозорци, овој сестран мулти-површина лента може да остане на површини до 14 дена и потоа лесно ги отстранува без да остават било леплива остатоци зад себе.Тоа може да се користи преку рамнина и криви површини.Лесна Апликација : овој медиум лепливоста лента овозможува брзо примена на мазни и полу-мазни површини.Комунални Опсег : можете да го користите на 3 D печатач изгради плочи за сеопфатна површината заштита.Ѕидот подготовка лента може да се користи за запечатување-оф doorframes или прозорец рамки премногу.Палачинка лента штити површини околу насликани области против боја крварат.Tape Case 2090 Долго Маска Маскирање Лента се претворени од 3 M 2090 е префериран избор на DIY и професионални сликари, често се користи за плафонски површини околу областа означени за сликарство.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката