• Новак
Tamron Авто Фокус 18-200mm f/3.5-6.3 XR Ди II LD Aspherical (АКО) Макро Зум Објектив со Вграден Мотор за Nikon Дигитални SLR (Модел A14NII)

Tamron Авто Фокус 18-200mm f/3.5-6.3 XR Ди II LD Aspherical (АКО) Макро Зум Објектив со Вграден Мотор за Nikon

DEN 5976.00
Производот е достапен

Достапност

Вграден мотор за употреба на новиот Nikon Камери.Ниска Дисперзија (LD) Ниска дисперзија (LD) стакло елементи во објективот помогне да се намали хроматските аберации; тенденцијата на светлината на различни бои за да се дојде до различни точки на фокус на сликата авион.By користејќи го овој принцип Tamron е во можност да се скрати должината на целиот оптички систем и производство на полесни, повеќе компактен леќи на иста брзина, и исто така, да се обезбеди поголема зум движи во објективи, кои се многу полесно да се носат со рака.Ова е дозволено Tamron да се развие линија на пократки, помали дијаметар, полесни леќи, без да се жртвува леќа брзина, и всушност надградба на квалитетот на сликата во споредба со постари дизајни.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката