• Новак
AUXLIGHT 9006 HB4 ВОДЕШЕ Ниска Зрак Светла Светилки, Замена за 2003 2004 2005 Тојота 4Runner, 12000 Lumens Plug-N-Игра Конверзија Комплет, 6000K Кул Бело (Пакување од 2)

AUXLIGHT 9006 HB4 ВОДЕШЕ Ниска Зрак Светла Светилки, Замена за 2003 2004 2005 Тојота 4Runner, 12000 Lumens Plug-N-Игра

DEN 959.76
Производот е достапен

Достапност

▼ 12000 Lumens 3 X Посветла Фарови : 6000 K кул бело наместо на фабрика бледо жолта светлина, двојно двострано врвот автомобилската-одделение ZES чипови, полн 12000 LM светлина излез, високо-квалитетни LED фарови без темни дамки и сенка области, појасна светлина ефект се подобри безбедноста при возење на ниски светлина во ноќта.Компатибилен со 2003 2004 2005 Тојота 4 Runner како Ниска Зрак Светилки. ▼ 1 : 1 Фокусиран Светлосен Режим : Ултра тенок интервал чипови се обезбеди супер-фокусирани зрак моделот исто како и акциите, се зголеми употребата на генериран извор на светлина, пошироката осветлување спектар да се направи целосна 360°сјај, совршено се вклопуваат за проектор и рефлектор домување поради оптимизиран светлина дистрибуција. ▼ 12,000 ВРТЕЖИ во минута Ефикасен систем за Ладење Вентилатор : Вграден-во надгради моќен вентилаторот за ладење плус екстра smart контрола на температурата IC & целата алуминиум светилка тело, да обезбеди најдобра температура за заштита на осветлување и перформанси.Не грижи за изгори надвор лесно. ▼ 10 Минута Брзо Инсталација : Вкупно сите-во-едно дизајн без никакви надворешни жица и конектор, едноставно plug and play, не-поларитетот приклучок, кавга-бесплатно 9006/HB4 замена за акции светилки.IP68 водоотпорен. ▼ Одговара За 98% + Возила : Canbus подготвени, без грешка предупредување за 98% возила.Напомена : за неколку чувствителни автомобили како Ford, Џип, Dodge итн & ниска зрак споделување на една сијалица со светилки drl, можеби ќе треба да додадете дополнителни декодер да се реши сијалица треперење или код за грешка.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката