• Новак
Vishine 12 Бои Сребрени Златни Блеска Гел лак за Полнење 8ml, Сјајот Искра Гел лак Сет, Гел лак База на Врвот Палта Помине Уметност Дома, DIY Салон

Vishine 12 Бои Сребрени Златни Блеска Гел лак за Полнење 8ml, Сјајот Искра Гел лак Сет, Гел лак База на Врвот Палта

DEN 479.76
Производот е достапен

Достапност

· Долготрајни за 21+ дена со совршен сјај.Карактеристики · 9 Популарна и Тренди Боја Гел лак со 1 База на Врвот ,1 Врвот Грб,& 1 Мат Врвот Грб · 9 Toxin Слободни формула, лесно и безбедно да се примени. Отстрани памук и foils едно по едно време и нежно убивам гел со користење на отстранување стапче.ЗДРАВО : гелот полски поставени се направени од 9 Toxin Слободни Состојка која го прави безбедно и има низок мирис. * Примена на секој тенок слој е клучот * Совети за да се избегне chipping : 1. Подготовка : Трим, датотека и удар нокти за чиста и сува површина. Натопете за минимум 15 минути. · Поминаа SGS тест на Тешки метали и Токсиколошки проценка на ризикот. База на Грб : се Применуваат тенок база на грб, лек под УВ/LED светилка за 60-90 секунди. Натопете памук топката или подлога со ноктите гел смена и место на врвот на секоја ноктите. Лесно удар ноктите повторно откако сите гел е отстранет. · СДС предвидено. Се применуваат гел до работ на секој ноктите да се запечати гел со четка хоризонтално за да се избегне chipping.СЈАЈНА И ДОЛГОТРАЈНИ : Со соодветна пријава, Vishine гел лак може да трае до 21 Дена и подолго.Потсетување : Лек под LED/УВ светло за 90-120 секунди.Се применува вториот или третиот слој боја гел лак.Без груби состојки или лепила кои водат до оштетени ноктите. Топ Грб : Завршница со слој на врвот грб, лек под УВ/LED светилка за 90-120 секунди.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката