• Новак
EVGATSAUTO Квалитетот на Водата Тестер, Распуштање Водород Метар Висока Точност Electrode LCD Дисплеј со Висока Дефиниција Квалитет на Вода Teste

EVGATSAUTO Квалитетот на Водата Тестер, Распуштање Водород Метар Висока Точност Electrode LCD Дисплеј со Висока

DEN 1852.80
Производот е достапен

Достапност

02 ппм Автоматска Температурна Компензација : 0℃~50℃ Информации за Батеријата : 2 x AAA Батерија 1.【Брзи Резултати & Компактна Големина】 Нема повеќе конзумирање на хартија ленти или други неточни p H тест хемикалии, тоа трае само неколку секунди за вашиот резултат да се појавуваат на екранот. Започнете метар, потопи electrode во решението да се мери, и да се започне мерењето. Отстранете ја заштитната капа, чистење на electrode со дестилирана вода или чиста вода, а потоа ги исклучите вода на electrode и пластични делови околу electrode со филтер хартија (не допирајте ја electrode со рацете).5 оз Опсег : ppb : 0-1999ppb / ppm : 0-1 носители.

Декларирани спецификации

Item Type:
Dissolve Hydrogen Meter
Material:
ABS
Size:
Approx. 20.7 x 3.6 x 3.2cm / 8.2 x 1.4 x 1.3in
Weight:
Approx. 156g / 5.5oz
Range:
ppb
Resolution:
ppb
Accuracy:
ppb
Automatic Temperature Compensation:
0℃~50℃
Battery Information:
2 x AAA Battery 1.5V(Battery Not Included)
Working Temperature:
0℃~50℃
Package List:
1 x Dissolve Hydrogen Meter :
1 x User Manual :

Комплементите на стоката