• Новак
Earthworm® Мозоци Почиста - Мозоци Дезодорант Природни и Побезбедно за Семејства - Еден (1) 1 Галон шише

Earthworm® Мозоци Почиста - Мозоци Дезодорант Природни и Побезбедно за Семејства - Еден (1) 1 Галон шише

DEN 840.00
Производот е достапен

Достапност

Одлична За Сите Бавно Работи Канализација,Тоне,Канти за Оттуѓување-Безбедно и Ефикасно.Се Исцеди течноста Cleaner/Настроената, Без груби хемиски остатоци; безбедно за деца и домашни миленици.Цитрус & мудрец мирис, одржување на канализација мириса свежо.Ги отстранува start-up и помага да се запре мостови, пред да започнат.Природни ензими нема да го оштети молк.EARTHWORM Мозоци Почиста е идеално погоден за чистење на речиси секој тип на потрошувачка и, исто така, ќе ги контролираат своите мириси.Редовната употреба на EARTHWORM ќе се спречи мостови, пред да започнат со елиминирање на start-up на органски материјали во вашиот мозоци линии.EARTHWORM може да се користи во кујна и бања потоне канализација, кат канализација, када и туш канализација, како и брод и RV држи тенкови и маст стапици.За разлика од оние на мозоци чистачи со штетни, сода хемикалии, EARTHWORM е безбедно за употреба во ѓубре оттуѓување и ќе продолжи да мириса свежо.Цитрус & мудрец мирис Природни bioenzymatic процес Нема тешките хемиски остатоци Отстранува start-up Помага да се запре мостови, пред да започнат на Природни ензими нема да го оштети водовод Помага канализација мирис на свежо EARTHWORM производи се користи природно - случуваат процес да се прекине органски материјали.Сите живи нешта содржат ензими.Нашите тела се користи за 75,000 на нив да ви помогне да ги вршат задачите како и дишење и digesting.Ние го искористи овие ензими за да се прекине храна, масти и речиси сите други органски материјал.Ензими дејствуваат како биолошки катализатор за да се зголеми стапката органски материјал е срушен.Наместо чистење, природни bioenzymatic процес го прави најголемиот дел од работата, што е причината зошто ние го каже, "нека црв ја заврши работата." И кога задачата е завршена, без груби хемиски остатоци се остави зад себе.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката