• Новак
ЗНАЧИ ДОБРО HLG-150H-24A 150W Единствен Излез Префрлување LED Напојување

ЗНАЧИ ДОБРО HLG-150H-24A 150W Единствен Излез Префрлување LED Напојување

DEN 1563.36
Производот е достапен

Достапност

Основно излезен напон (vdc) : 24. Излезна струја (a) : 6.3. Максимална излезна моќност (w) : 151.2. Семејство : hlg-150h.Дополнителни излезни напони (vdc) : 22 27. 150 W Единствен Излез Префрлување LED Напојување 150 Вати, 24 V 6.30 НА Карактеристики • А" модел - Излезен напон и постојан струја ниво може да се прилагоди преку внатрешни potentiometer • Универзални AC влез / Целосен опсег (до 305 VAC) • Вграден во активна ПРЕСТАПНА функција • Висока ефикасност до 91+% • Заштита : Краток спој / Текот тековната / Над напон / Текот температура • за Ладење од страна на слободен воздух конвекција • IP65 дизајн за внатрешна или надворешна инсталации • Погоден за LED осветлување и улично осветлување на апликации • Усогласеност на светот прописи за безбедност за осветлување • Погоден за сува / влажна / влажни локации • Тип ХЛ за употреба во Класа I, Поделба 2 опасни(Класифицираат) локација светилки • 7 години гаранција Детални Спецификации : • Основното Излезен Напон (VDC) : 24 • Излезна Струја (A) : 6.3 • Максимална Излезна Моќност (W) : 151.2 • Семејство : HLG-150 H • Дополнителни Излезни Напони (VDC) : 22 27 • Влезен Напон (VAC) : 90 за да 305 • Внесување Фреквенција : 47 до 63 • Максимален број на Текст Струја (A) : 1.7 • Излез Конектор Тип : Одземени и Конзервирани • Број на Излези : 1 • Тип на Производ : AC да DC Напојување • Ефикасност (%) : 93 • Минимум Изолација Напон : 3750 V • Температурата на работа-Мин (Мобилен) : -40 • Температурата на работа-Макс (Мобилен) : 70 • Должина (инчи) : 8.66 • Ширина (инчи) : 2.67 • Висина (инчи) : 1.52".

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката