• Новак
Тетоважа Налепници, 40 Лист Деца Цртан филм Тетоважа Налепница Поставите Водоотпорен Привремени Тетоважи Печ Празник Роденден Услуги бадник Шминка на Лицето Тело ?

Тетоважа Налепници, 40 Лист Деца Цртан филм Тетоважа Налепница Поставите Водоотпорен Привремени Тетоважи Печ Празник

DEN 143.76
Производот е достапен

Достапност

ЛЕСЕН ЗА УПОТРЕБА : Пред употреба, отстранување на влакната и чистење на кожата, откине заштитен филм на тетоважа налепница, а потоа се држи на ткаеше страна на кожата.SAFE ПРИВРЕМЕНИ ТЕТОВАЖИ НАЛЕПНИЦИ : Овие привремени тетоважи направени од премиум квалитет за безбедност на хартија, безбедно носат насекаде на вашето тело.4 во Употреба Сценарио : Божиќ е Применливо Толпата : јавноста Апликација Делови : Лицето, рацете, нозете, грбот, вратот, половината и др.лесно да се отстранат, без да наштетат на телото.Тие се совршен прилог на било кој празник или новогодишните ева прослава или забава.ПРИВРЕМЕНИ ТЕТОВАЖИ КОМПЛЕТ ЗА БОЖИЌ : Овие слатки тетоважи функција 40 листови Божиќ тематските акварел дизајни.Спецификација : Состојба : 100% Сосема Нов Објект Од Типот : Тетоважа Налепница Материјал : Обложена Хартија Еден Лист Тетоважа Налепница Големина : Прибл.Оваа налепница може да биде прикачена на лаптоп, еден куфер, скејтборд, фрижидер, гардероба, ѕид, на гитара, автомобил, мотор, велосипед, итн.Отстранување на тетоважа налепница по 15-20 секунди.Функција : 1.Овие стилски фолија тетоважи се лесно пренослив со триење бебешко масло. Јасни обрасци, водоотпорен и пот доказ, не е лесно да се падне, може да додадете радосен празник атмосфери за вас.Користете влажна крпа или брише за да се впие тетоважа налепница.ТЕЛОТО УМЕТНОСТ ПРИВРЕМЕНИ ТЕТОВАЖИ : Добие празнична партија подготвени се погледне во помалку од 1 минута со оваа жешка нов тренд. Ако сакате да го отстраните тетоважата налепници, вие само треба да се користи еден од шминка смена, маслиново масло, бебешко масло, итн.Сликата е јасна, моделот е вистинска, само како вистински тетоважа, содржи многу Божиќ елементи, како на Дедо Мраз, елка, снешко, чорапи, итн.КИРИЛ и методиј-24, СКОПЈЕ-25, СС-26, СС-27, СС-28, СС-29, СКОПЈЕ-30, СС-31, СКОПЈЕ-32, СКОПЈЕ-33, СКОПЈЕ-34, СКОПЈЕ-35, СС-36, СКОПЈЕ-37, СКОПЈЕ-38, СС-39, СС-40) Забелешка : ве Молиме овозможи мала грешка поради прирачник за мерење. 40 стилови на тетоважа налепници, богата Божиќ претставник елементи, како на Дедо Мраз, елка, снешко, чорапи, итн.

Декларирани спецификации

Condition:
100% Brand New
Item Type:
Tattoo Sticker
Material:
Coated Paper
Single Sheet Tattoo Sticker Size:
Approx. 105 x 60mm / 4.1 x 2.4in
Usage Scenario:
Christmas
Applicable Crowd:
The general public
Application Parts:
Face, hands, legs, back, neck, waist, etc.
Characteristics:
Lifelike effect, temporary tattoo stickers, waterproof, removable
Package List:
40 x Sheet of Tattoo Sticker (SS-01, SS-02, SS-03, SS-04, SS-05, SS-06, SS-07, SS-08, SS-09, SS-10,  SS-11, SS-12, SS-13, SS-14, SS-15, SS-16, SS-17, SS-18, SS-19, SS-20, SS-21, SS-22, SS-23, SS-24, SS-25, SS-26, SS-27, SS-28, SS-29, SS-30, SS-31, SS-32, SS-33, SS-34, SS-35, SS-36, SS-37, SS-38, SS-39, SS-40) :
Note:
Please allow slight error due to manual measurement. Thanks for your understanding. :

Комплементите на стоката