• Новак
AV Кабли 3G/6G HD SDI Мини RG59 BNC Кабел - Belden 1855a (100ft, Црна)

AV Кабли 3G/6G HD SDI Мини RG59 BNC Кабел - Belden 1855a (100ft, Црна)

DEN 2064.00
Производот е достапен

Достапност

Поддржува Целосно 3 G/6 G HD SDI пропусен Опсег за 1080 P, 4 K Видео и Пошироко, се Согласува да SMPTE 2081-1 6 Gb/s UHDTV, SMPTE 424 M 3 Gb/s HD-SDI 1080 P.Belden 1855 A може да се користи во парови за да се обезбеди 4 K способности.Овој кабел е достапна од 1,5 ft до 200ft долго во различни бои.Belden 1855a 6 G AWG 23 Минијатурни тип HD SDI коаксијален кабел со Вистински 75 Ohm BNC Конектори.Минијатурни кабел дизајн овозможува супериорен флексибилност надвор од солидна центар диригент кабел без било жртва на квалитет.Кралевите Точно 75 ohm BNC конектори crimp стил BNC конектори со Живот Конектор Замена Гаранција понудени од страна на AV кабли кои ќе се обезбеди години, ако кавга слободен перформанси форма нашите HD SDI кабли.Конектори се покриени со топлина се смалуваат да обезбеди професионален изглед и поддршка на кабелот од предвреме кршење.Должина на кабли се јасно означени и да Кука и Јамка подјармат.Ги купите овие HD SDI Кабли со 100% доверба со 30 ден замена гаранција и животниот Век BNC Конектор замена дека имаме твојот грб.Рачно изработени од страна на нашите техничари во САД.AV Кабли 6 G HD SDI BNC кабел карактеристики Belden 1855a кабел со исклучително ниска слабеењето и 6 GHz Опсег во 23 AWG минијатурни тип coax кабел.Одликувајќи се со двојно штит и низок губење пена dielectric ова е одличен избор за ситуации каде големина, тежина, и се наведнуваат радиус се критични.Кој Belden 1855a Кабел и Кралевите Точно 75 Ohm BNC конектори Минијатурни coax која има исклучително ниско слабеењето за ваков тип, додека одржување на намалена големина и тежина.Кабелот е поддржан од страна на нашиот Живот Конектор Замена Гаранција.Се согласува да SMPTE 259 M, 292 M,424 M и ST-2081 стандарди.Оваа 6 G HD SDI кабел дојде да 6 G да ја испорача 1080 P HD видео и пошироко.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката