• Новак
Taidacent 24V Магнетни Контрола Реле Магнетни Контрола Switch Магнетни Контрола на AC напон 220V Switch Сала Ефект Магнетен Сензор

Taidacent 24V Магнетни Контрола Реле Магнетни Контрола Switch Магнетни Контрола на AC напон 220V Switch Сала Ефект

DEN 129.36
Производот е достапен

Достапност

Напон : 6-24 VDC.Актуелни : поголема од 200m A.Вчитај : 250 V 10 A AC или 30 V 10 A. 24 V магнетни контрола на реле модул Магнетни контрола switch Сала сензор модул Магнетни контрола на AC напон 220 V switch. 24 V магнетни контрола на реле модул со 1 Сала сензор, 1 позиционирање мала плоча, 1 20cm2 P линија.употреба : отворање на Вратата, отворање на прозорецот, вратата откривање, вратата, аларм се активира, програма за контрола на прекинувачот, копир, машина за перење, фрижидер, камера, дезинфекција ковчегот, вратата магнет, прозорец магнет, електромагнетни штафета, електронски скала, ниво колосек, метар гас, вода метар средината и така натаму биле добро примени.Магнетни контрола откривање, автономни реле, директно поврзување на AC високо-енергетски производи.Модул карактеристики : 1, користење на Сала сензор, со свои реле, директно контрола на оптоварување 2, работен напон 6-24 V 3. Излез форма : load директно поврзани на AC напон 220 V 10 A или DC30 V 10 A 4, со 4 одредување на топ дупки за лесна инсталација 5, мали PCB одбор големина : 6cm x 4.3 cm 6, користејќи широк напон LM393 comparator Модул инструкции : 1. Салата сензор треба да се користи заедно со магнет.Кога одредена магнетна сила е почувствував, реле е влечат во, заеднички крајот е поврзан со нормално отворен крај, и кога нема магнетна сила е почувствував, реле е исклучен, заеднички крај и нормално затворен крај.Поврзан 2 Сала сензор и магнет уреди со покажувач на далечина во рок од 5mm не е осетлива или нема да предизвика појава; 3, заеднички крајот, нормално отворен, нормално затворени три пристаништа се еквивалентни на двојна контрола прекинувач, кога реле серпентина е енергија, заеднички крај и нормално отворен крај се спроведува, кога нема електрична енергија, заеднички крај и нормално затворен крајот се спроведува; Во државата, реле е затворена, и кога нема магнетна сила, тоа е во исклучена состојба.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката