• Новак
SNAPLOCS E-Рака 2x16' Ratchet (САД!) со Кука & Јамка Складирање Fastener

SNAPLOCS E-Рака 2x16' Ratchet (САД!) со Кука & Јамка Складирање Fastener

DEN 431.76
Производот е достапен

Достапност

Се поврзува со "SNAPLOCS E-Песна Синглови" и E-песна!.Користење со SNAPLOCS да се обезбеди предмети на магнети, камиони, приколки, полици, ѕидови, тавани, подови и повеќе!.Заштедува време, со тоа што не заплитане во топката од рака spagetti и заштедува пари, со траен квалитет.E-Рака има пролет натоварени завршува кои се заклучува во место и се многу побезбедни од кука ремени.Произведено во САД.Ова направено во САД логистичка E-Рака со тешки вртежен момент Ratchet поврзува со SNAPLCOS E-Песна Синглови и E-Песна!Вклучува 18 инчен доведе заврши со 16 нога целокупната должина и пораби на Кука & Јамка fastener за лесни за складирање.Рака има огромна 4400 lb скрши силата, 14670 lb работно оптоварување и е направен од 2" широк тешки полиестер webbing.Сега е време да се заменат оние wimpy испреплетени кука ремени со SNAPLOCS E-Песна Синглови за позитивен дел за поврзување на овие професионална одделение логистичка E-Ремени.SNAPOCS се Најбрзите, Најбезбедните и Најлесен начин да го рака долу товар Каде Што Сакате и Каде што Ви Треба на Магнети, Приколки, Камиони Полици, Ѕидови, Тавани, Подови и повеќе!Snap-Loc, исто така, нуди голем број на Систем Додатоци и други Ремени за повеќето секој тип на апликација.Snap-Loc е Крајната Товар Контрола!.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката