• Новак
аден + anais Essentials Класичен Вреќа за Спиење, Памук Муслин, погоден за носене Бебе Ќебе, Кукла, Ѕвезди, Мали, 0-6 Месеци

аден + anais Essentials Класичен Вреќа за Спиење, Памук Муслин, погоден за носене Бебе Ќебе, Кукла, Ѕвезди,

DEN 527.76
Производот е достапен

Достапност

БЕЗБЕДНА И ПРИЈАТНА ДИЗАЈН - 1 пред-изми спиење вреќа погоден за носене ќебиња се создаде безбедно спиење средина за вашето бебе, елиминирање на опасноста од лабава ќебиња TOG оценка 1.38. МЕКА И ДИШЕ Направен со два слоја на лесен и ултра-меки 100% памук муслин, тоа е исклучително дише за оптимално струење, намалување на вашето бебе е ризик од прегревање и обезбедување удобно спиење, без Ракави дизајн го намалува ризикот од прегревање.БЕБЕ ПРИЈАТЕЛСКИ - Unzips од дното за лесно пелена промени.Дарежлив вреќа дизајн овозможува простор за корне, но не може да се започна така бебе останува топло цела ноќ.ПРЕМИУМ - муслин ткаенина е ултра-меки и карактеристики на трајни ткаат станува помек и се одржува својата првобитна форма со секое миење и носат Користите преку редовни sleepwear да го преземе местото на лабава ќебиња.ГОЛЕМИНАТА - Мал (10-18lbs, 23" - 28" инчи), Средна (15-24lbs, 26" - 31" инчи), Големи (22-28lbs, 30" - 34" инчи), X-Large (26-36lbs, 35" - 37" инчи).Ве молиме Однесуваат на големината на табелата за дополнителни големината resommendations.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката