• Новак
wangliwer Линеарно Движење 200-1000mm Црна 2060 V-Слот Алуминиумски Профил Истиснување Рамка за CNC Алатка DIY за Пруга Линеарно Движење Систем (Боја : 1000mm)

wangliwer Линеарно Движење 200-1000mm Црна 2060 V-Слот Алуминиумски Профил Истиснување Рамка за CNC Алатка DIY

DEN 383.76
Производот е достапен

Достапност

1 : Црна површински третман, убава и издржливи. 2 : 2060 V слот алуминиумски профил може да работи исто како што Т слот алуминиумски профил, сите T слот додатоци(како што Т ореви) може да се вклопат V слот алуминиумски профил. 3 : 2060 V слот алуминиумски профил за поддршка на линеарно движење, може да се изгради како што се 3d печатач и така натаму. 4 : 2060 V слот алуминиумски профил extrusions се совршени за прилагодено машина рамки, workstations, да направат прототип, чувари и многу повеќе цели.Пакет Се Вклучени : .Опис : 200-1000mm Црна 2060 V-Слот Алуминиумски Профил Истиснување Frame For CNC Гравирање Машина, 3 D Принтери, Камера Лизгачи, Роботика, Мебел, Машини за DIY и Многу Повеќе.Спецификација : Материјал : Алуминиум Легура - 6063 T5 Model : 2060 V-Slot Slot : V Slot Color : Black Section големина : 20x60mm Length : 200, 250, 300, 350, 400, 450, 500, 550, 600, 700, 800, 1000mm Application : 3 D Printers CNC Engravers Hot Жица Machines Engraving Machine Camera Sliders Plasma Cutters Robotics Furniture Woodworking DIYAnd многу more Features : 1 : Црна површински третман, убава и издржливи.2 : 2060 V слот алуминиумски профил може да работи исто како што Т слот алуминиумски профил, сите T слот додатоци(како што Т ореви) може да се вклопат V слот алуминиумски профил.3 : 2060 V слот алуминиумски профил за поддршка на линеарно движење, може да се изгради како што се 3d печатач и така натаму.4 : 2060 V слот алуминиумски профил extrusions се совршени за прилагодено машина рамки, workstations, да направат прототип, чувари и многу повеќе цели.Пакет се Вклучени : 1 x Црни 2060 V слот алуминиумски профил.

Декларирани спецификации

Material :
Aluminium Alloy - 6063 T5
Model :
2060 V-Slot
Slot :
V Slot
Color :
Black
Section size :
20x60mm
Length :
200, 250, 300, 350, 400, 450, 500, 550, 600, 700, 800, 1000mm
Application:
3D PrintersCNC Engravers :
Hot Wire Machines :
Engraving Machine :
Camera Sliders :
Plasma Cutters :
Robotics :
Furniture :
Woodworking DIY :
And much more :
Features:
1:
Black surface treatment, beautiful and durable.
2:
2060 V slot aluminum profile can work as same as T slot  aluminum profile, all T slot accessories(such as T nuts) can fit V slot aluminum profile.
3:
2060 V slot aluminum profile support linear motion, you can build such as 3d printer and so on.
4:
2060 V slot aluminum profile extrusions are perfect for custom machine frames, workstations, prototyping, guarding and many more purposes.
Package Included:
1 x Black 2060 V slot aluminum profile :

Комплементите на стоката