• Новак
Dwos 1-1/4дрво Длето Долго Шема Сечилото Висока јас

Dwos 1-1/4дрво Длето Долго Шема Сечилото Висока јас

DEN 654.00
Производот е достапен

Достапност

Материјал : метал.Дизајниран за лесна употреба и добар квалитет на производот.Професионални bevel работ длето 6mm (1/4 инчи).Овие Roughneck Професионални Bevel Работ Chisels имаат висок квалитет, капка фалсификувани Хром Vanadium ножеви за долг живот перформанси.На bevel работ на ножот има две сечење агли - 25° земјата агол и пред-усовршуваа 30° агол за итно сечење.На chisels имаат contoured, удобно рачки за максимална контрола.Овие работи се направени од влијание-отпорни полипропилен со тешки-должност крајот капа за повтори впечатлива.Сечилото танг работи преку рачка за директен пренос на сечење сила на сечење на работ.На chisels се доставени со нож guard за работ заштита и кориснички безбедност.Големина : 6mm (1/4 инчи).Професионални Bevel Работ Длето 6mm (1/4in).

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката