• Новак
304 Нерѓосувачки Челик Круг Род, Неполиран (Мил) Финиш, Annealed, АМС 5639/ASTM A276/АМС QQ-S 763/ASTM A276, 0.75 Дијаметар 12 Должина

304 Нерѓосувачки Челик Круг Род, Неполиран (Мил) Финиш, Annealed, АМС 5639/ASTM A276/АМС QQ-S 763/ASTM A276, 0.75

DEN 239.76
Производот е достапен

Достапност

Дуплекс оценки топлина лечи и приближно два пати толку силна како аустенитно оценки.Formability покажува колку лесно материјал може да биде трајно облик.Ги исполнува АМС 5639, АМС QQ-S-763, и ASTM A276 спецификации.Затегнувачка цврстина, што се користи за да се укаже на материјал е целокупниот сила, е врвот на стрес може да издржи пред да се крши.Грубост опишува материјал е способност да апсорбираат енергија пред кршење, додека тврдост (најчесто се мери како вовлекување цврстина) го опишува својот отпор кон постојан површината деформација.На 304 нерѓосувачки челик круг род има неполиран (мил) површина, ги исполнува SAE Aerospace Материјал Спецификации АМС 5639 и QQ-S-763 и Американското Здружение за Испитување и Материјали Меѓународен ASTM A276 спецификации, и има стандарден толеранција.На мартензитни класа вклучува некои од најтешките и најсилните нерѓосувачки челик оценки кои исто така нудат лесна отпорност на корозија, висока цврстина, и добар formability.На 304 нерѓосувачки челик одделение е општа намена материјал кој ги комбинира отпорност на корозија, weldability, и formability, што најчесто се користи одделение од нерѓосувачки челик.Отпорност на корозија опишува материјал е способност да се спречи влошување на состојбата предизвикана од атмосферата, влага или друг медиум.Хемиски состав на секое одделение создава зрно структура која паѓа во една од пет класи : аустенитно, дуплекс, феритни, мартензитни, и врнежи стврднување.На дуплекс класа нуди висока отпорност на спротивставувајќи и хлорид стрес отпорност на напукнување.Нерѓосувачки челик е метална легура со отпорност на дамки и rusting во многу средини каде челикот би обично се деградира.Врнежите-стврднување (PH) класа може да биде термички обработено по измислица за да се постигне некои од највисоките цврстина рејтингот во не ' рѓосувачки челик.Магнетизам го карактеризира како многу материјал се спротивстави или да привлече магнет.Отпорност на абење ја означува способноста да се спречи површината штета предизвикана од контакт со други површини.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката