• Новак
Езерцето pH Бафер, 2 L / 67.6 fl. оз.

Езерцето pH Бафер, 2 L / 67.6 fl. оз.

DEN 252.00
Производот е достапен

Достапност

Се зголемува, а стабилизира p H.Со цел да се подигне, тампон и стабилизирање на p H на декоративни езерца, без употреба на фосфат.Идеален за употреба со засадени езерца содржат Кои, златна Рипка, И други езерцето риба.Не е eutrophic и нема да се промовира алги раст.Езерцето p H баферот е со цел да се подигне, тампон и стабилизирање на p H на декоративни езерца, без употреба на фосфат.Тоа е идеален за употреба со засадени езерца Содржат кои, златна рипка, и други езерцето риба.Тоа не е eutrophic и нема да се промовира алги раст.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката