• Новак
Додаток Genie GameTACT Аналогни Палецот Стап Гел Капа Контрола Опфаќа Микро-Текстура Дизајн за Подобрени Перформанси - Не се Лизга Силикони Перформанси Костец за Вашиот W

Додаток Genie GameTACT Аналогни Палецот Стап Гел Капа Контрола Опфаќа Микро-Текстура Дизајн за Подобрени Перформанси

DEN 2258.40
Производот е достапен

Достапност

Силиконски гел палецот костец се совршени за маратон игри сесии.Работи со Wii U Контролори.Чувајте ги вашите контролер е палецот стапчиња со помош на овие силиконски гел покрива.Направени на хибридни силиконски материјал, овие палецот стапови понуди не се лизга дизајн.Доаѓа со 5 различни гелови за користење на повеќе контролори.Лесно да се однесуваат и да ги отстраните - Целосно обновливи!.Wii Контролер Палецот Костец - Чекор До Вашата Игра.Текстура Костец за да Не се Лизга Игри - Ние сите ја сакаме добар маратон игри сесија.Часови и часови на игра прво лице стрелец или RPG.Но, има само толку долго може да се одржи дека контролорот пред вашите раце и палци , се испотени.Вашиот контролер е палецот стапчиња не се случува да се спречи испотени палците од лизгање и предизвикува во играта проблеми.Но, овие палецот гел костец ќе се!Благодарение на текстура силикони дизајн , ќе можете да уживате со високи перформанси игри додека не мора да се грижите за вашиот испотени палците лизгање off.Чувајте ги Вашите Контролори - Шансите се , ако ти се игра секој ден , на крајот на вашиот контролер е палецот стапови ќе почне да се носат надолу, па дури и се скрши.Тоа е неизбежна доколку користите вашиот контролори цело време.Сепак , ако се применат овие силиконски палецот костец на вашиот палец стапови , ќе бидете во можност да се зачува состојбата на вашата контролер е аналогни стапчиња.Не трошат $60 за нов контролер кога можете да потрошите значително помалку на овие палецот костец.Удобност и конзервација се на дофат на вашите прсти.Работи Со : Nintendo Wii U Gamepad - Wii U Pro Контролори - Wii Remotes и Nunchuks.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката