• Новак
Tefen Најлон 66 Црево Фитинг, Адаптер, Сива, 1/2 Цревото ID x 1/2 NPT Машки (Пакување од 10)

Tefen Најлон 66 Црево Фитинг, Адаптер, Сива, 1/2 Цревото ID x 1/2 NPT Машки (Пакување од 10)

DEN 254.16
Производот е достапен

Достапност

Црево фитинзи се користат во системи како компресори за воздух, автоматско производство операции, авиони контроли, и гуми за инсталација во индустрии вклучувајќи ги земјоделството, рударството, патишта, firefighting, и воздухопловството.Тоа ги исполнува NSF International/Американскиот Национален Институт за Стандарди (ANSI) стандард 61 за вода за пиење компоненти на системот – здравствени ефекти.Овој адаптер (исто така наречен конектор) се направени од најлон 6/6 за лесни, цврстина и отпорност на корозија од повеќето хемикалии и растворувачи.Максимална оперативен притисок од 200 psi (14 бар) на 68 степени F (20 степени C) во температурата опсег од -5 до +230 степени F (-20 до +110 степени C), што е предмет на барањето.Tefen Напредни Пластични Решенија производители на пластични фитинзи за пневматски, автоматизација и наводнување апликации.Најлон 6/6 за лесни, цврстина и отпорност на корозија од повеќето хемикалии и растворувачи.Оваа црево адаптерот е погоден за поврзување пластика, гума, или меки PVC (polyvinyl хлорид) црева во индустриски и домашни апликации.На бодликава врска создава цврста печат на цевка или црево кога обезбедени со Tefen snap clip (не се вклучени), и машки Национален Цевка Коси (NPT) навој крај се поврзува со женски NPT навој за поврзување, создавање на построги печат од директно теми.Компанијата, основана во 1970 година, ги исполнува упатствата на Меѓународната Организација за Стандардизација (ISO) стандард 9001 : 2000.Оваа фитинг има составен хексадецимален орев за затегнување на монтирање со помош на клуч.Црево фитинзи, имаат различни видови на приклучоци, вклучувајќи навој, бодликава, притисни-за-поврзете го, исушете го исклучите, и другите, вклучувајќи ги и оние врз основа на меѓународно прифатените карактеристики.Оваа Tefen индустриски директно црево адаптер е изработени од сива најлон 6/6 и има бодликава конекција на едниот крај и машки NPT навој конекцијата на другиот за да се поврзете цевка или црево да се женски NPT навој конекција во права се кандидира.Адаптер за поврзување на црево или делови од различни видови.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката