• Новак
ANEMAT Компатибилен за iPhone 13 Про Max Екран Заштитник, [2 Pack] [Еден Чекор Инсталација]Наменета за iPhone 13 Про Max 6.7 инчен Екран Заштитник Калено Стакло со Easyframe Инсталирате Ала

ANEMAT Компатибилен за iPhone 13 Про Max Екран Заштитник, [2 Pack] [Еден Чекор Инсталација]Наменета за iPhone 13

DEN 167.76
Производот е достапен

Достапност

[3-Чекор Брза Инсталација] 1) се отстрани прашина. 2) откине пластична фолија. 3) ставете екран заштитник.Инсталација фах автоматски се усогласува, па се дека вашата рака не треба да се најде точната позиција, може да се совршено да се држиме екран заштитник.Комплет вклучува : 2 екран заштитници за iphone 13 про max, 1 надградени инсталација послужавник, 1 упатството, 2 чистење брише, 2 микрофибер крпи, и 2 прашина ленти. (Инсталација послужавник може да се примени повеќе пати.). [Нула Меурчиња] По прашина отстранување, се осигура дека вашиот iphone 13 про max е слободен на прашина.На калено стакло користи високо-квалитетни AB лепило, која има повисока светлина трансмисија, добра издувни гасови, и без меурчиња.Ако мала прашина се најде по користењето, само откине калено стакло, се користи налепница за да нежно се држиме прашина надвор од калено стакло, и потоа повторно да се закачите на тоа. [9 H Засилен Анти-да се Загрози/Нула] користење на увезената висока aluminosilicate стакло, екран заштитник за iphone 13 про max подложува на калење процесот на electroplating плазма размена, и се подложува на строги полирање третман за до 12 часа вистински да се подобри ефикасноста на стакло.Нула на 10 циклуси на површината со 1 KG остар нож без очигледна гребнатини.Обезбедува повеќе од 3 пати на отпорност на калено стакло, ефикасно заштита на екранот на телефонот се од влијание. [Висок Квалитет Oleophobic Слој] слој на површината на калено стакло е мазна и може да се капе во вода.Тоа е многу ефикасна за двете анти-нафта и анти-отпечаток.Трагите на база на масло пенкала се лесно да ги исклучите, и животот на позлатен анти-прст масло може да биде долга како 1 година. [Дизајн за IPhone 13 Про Max Случаи] На калено стакло екран заштитник само опфаќа рамен дел на екранот, оставајќи криви предност за подобро да се вклопи во вашиот телефон случај.Нема да има судир помеѓу калено стакло и телефонот случај каде работ на калено стакло доаѓа надвор од екранот.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката