• Новак
Sandvik Coromant Т-Max Q-Намалување на Карбид Grooving Insert, 7G Геометрија, GC1125 Одделение, Мулти-Слој на Кожата, 1 најсовремена, N151.3-400-30-7G, Неутрални се Намали, 4mm CuttingWidth, 0.0157 Агол Ради?

Sandvik Coromant Т-Max Q-Намалување на Карбид Grooving Insert, 7G Геометрија, GC1125 Одделение, Мулти-Слој на Кожата,

DEN 3484.80
Производот е достапен

Достапност

Sandvik Coromant произведува алатки за вклучување, мелничката, и дупчење.Indexable инсерти се мали сечење алатки кои можат да се отстрани материјал во надворешни и внатрешни сечење апликации како што се врти, мелничката, дупчење, разделба, и grooving.Тие се одржуваат со една вметнете носителот и обично имаат повеќе сечење на рабови кои можат да бидат ротирани кога еден раб носи надолу.Се користи со Sandvik Coromant Т-Max Q-Намалување на систем за лице grooving и внатрешни grooving операции на сите материјали.Повеќе внесува може да се постигне на различни места во една операција.На завртката дизајн на toolholder обезбедува безбедно стегање.Толеранција на сечење ширина на вметнете е + 0.Секој дел од кодексот претставува детали на вметнете : рака, компатибилен toolholder серија, седиште големина, број на рабови, вметнете ширина, доведе агол, агол радиус, и chipbreaker.GC1125 одделение е физичка пареа таложење (PVD) слој на титаниум алуминиумски нитрид (Ti Al N) и хром оксид (Cr2 O3) над карбид што обезбедува рамнотежа на отпорност на удар и се носат во просек, обработка услови.3 grooving вметнете е карбид GC1125 одделение и има една најсовремена, не раце неутрален сечење агол, и 7 G chipbreaker за лице grooving и внатрешни grooving операции на сите материјали на ниско гасови.Генерално, како вметнете големина станува поголем, максимална сечење длабочина се зголемува.Со седиште во Шведска, компанијата произведува алатки кои се користат во текот на металугрија поле, вклучувајќи автомобилската и aerospace, умре и мувла, и општи инженеринг индустрија.Grooving инсерти се кодирани според нивните специфични сечење и примена способност (пр.Вметнатите има 7 G chipbreaker со wiper дизајн кој овозможува добра чип контрола и заврши за лице grooving и внатрешни grooving на ниско хранат стапки.Сечење на длабочина влијае на материјал отстранување курс, бројот на прекини, и чип евакуација ефикасност при користење на insert.Овој едно-две, не раце вметнете има неутрален сечење агол и жлебот за стегање.Појавување Внесува да Holders These инсерти се користи со Sandvik Coromant Т-Max Q-Сечење, на indexable одржување на системот за внатрешна и за надворешна grooving и разделба операции.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката