• Новак
Гејтс A88 Hi-Моќ II Појас, Дел, A88 Големина, 1/2 Ширина, 5/16 Висина, 90.0 Појас Надвор Турнеја

Гејтс A88 Hi-Моќ II Појас, Дел, A88 Големина, 1/2 Ширина, 5/16 Висина, 90.0 Појас Надвор Турнеја

DEN 343.20
Производот е достапен

Достапност

Нејзиниот глас се лепат на телото се нераскинливо поврзани со телото на појас за еднакви оптоварување дистрибуција и намалување на свиткување стрес без влошување на кабелот.Конкавна sidewalls за дури и дистрибуција на истрошеност.Тие се наоѓаат во диск системи во автомобилската, земјоделски, текстилни, печатење, рударство, и канцеларија опрема индустрии, меѓу другите.На трапезоидна форма на појас е пресек оптоварување во жлебот на сличен облик sheave или макара за да се обезбеди влечење и усогласување.V-ремени, исто така, повика фан ремени во автомобилската апликации, поврзува две или повеќе ротирачки за да можат да се пренесува моќта на диск систем.EPDM за отпорност на атмосферски, масла, вода, и некои растворувачи.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката