• Новак
Fusible Interfacing , Fusible Ткаенина Спојување Лента Лепило Железо-на Hemming Лента за Шиење се Обратат До Полите Не-Плетени Ткаенини Лагер за Шиење Додатоци 3m38mm за DIY Резерви (Бо

Fusible Interfacing , Fusible Ткаенина Спојување Лента Лепило Железо-на Hemming Лента за Шиење се Обратат До Полите

DEN 555.84
Производот е достапен

Достапност

СОВРШЕН ЗА ДЕТАЛНИ РАБОТА - Нашата fusible ткаенина може да се користи за прилагоди, да се облекува одлуки, јаки, везови, quilting, applique, копчиња - нешто што треба дополнителна помош задржи својата форма!. 100% Сосема Нов и Висок Квалитет.Го прави лесно да се полите ткаенини без шиење.За потешки ткаенини можете да користите две ленти, рамо до рамо.Не се погодни за ткаенини со ниско ниво на железо температура.Шие без игла или тема.Лесно да се применуваат : само да се шие овој бело не-плетени interfacing на ткаенина која сакате да бод, а потоа на железо; Топло топење совети, не можете да користите пареа пеглање, ве молиме да користите жешко железо; да се Биде внимателен кога се применуваат it Technics : PRINTEDUse : Hemming Tape Product Тип : Interlinings & Linings Material : 100% Nylon Feature : Fusible Feature : Adhesivesize : 3m*38mmpacking : 1/2/5pcs Care Инструкции : 1.Машина за миење многу топло, нормалниот циклус.2.Не кајгана.3.Собори сува, средни, нормалниот циклус.4.Железо средна температура, max 300°F/150°C. 5.Хемиско чистење на било растворувач освен trichloroethylene.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката