• Новак
Bongao Флексибилни Изградба Површина од не ' Рѓосувачки Челик Платформа со PEI Слој 310x310 mm (12.2x12.2 инчи) За Creality CR-10 3D Серија Печатачи

Bongao Флексибилни Изградба Површина од не ' Рѓосувачки Челик Платформа со PEI Слој 310x310 mm (12.2x12.2 инчи)

DEN 1159.20
Производот е достапен

Достапност

[Компатибилен со Creality CR-10 3 D Серија 3 D Печатач. [Големина : 310x310mm / 12.2x12.2. [Нерѓосувачки челик платформа со PEI слој на врвот. [Лесен за употреба, максимална печатење температура е 300°C во кревет. [Материјал компатибилност опсег е широк, како што се PLA, ABS, PETG, TPU, итн.Компатибилен со Creality CR-10 3 D Серија 3 D Печатач.Големина : 310x310mm / 12.2x12.2inch Нерѓосувачки челик платформа со PEI слој на врвот Лесен за употреба, максимална печатење температура е 300℃ на креветот.Компатибилност спектар на материјали е широк, како што се PLA, ABS, PETG, TPU, итн.

Декларирани спецификации

Material:
stainless steel
Size:
410x410mm, 310x310mm, 235x235mm, 220x220mm (Optioanl)
Filament material compatibility:
PLA, ABS, PETG, TPU etc.
Heat Resistance:
300℃
Package Size:
410x410:
46 x 44 x 2.5cm / 18 x 17.3 x 1 inch 1850g / 4.1lbs
310x310:
38 x 44 x 2cm/15 x 17 x 0.8 inches 950g / 2.1lb
235x235:
35 x 30 x 1.5cm/13.8 x 11.8 x 0.6 in. 600g/1.3lb
220x220:
35 x 30 x 1.5cm/13.8 x 11.8 x 0.6 in. 500g/1.1lbs
Package List:
1 x Construction Surface :

Комплементите на стоката