• Новак
X-DREE 12.5 mm Надворешниот Кол 6.2 mm Внатрешен Дијаметар 0.7 mm Дебелина Belleville Пролет Миење 25pcs(12.5 mm Diámetro надворешноста 6.2 mm Diámetro interno 0.7 мм Espesor Belleville Arandela де resorte 25pcs

X-DREE 12.5 mm Надворешниот Кол 6.2 mm Внатрешен Дијаметар 0.7 mm Дебелина Belleville Пролет Миење 25pcs(12.5 mm

DEN 217.44
Производот е достапен

Достапност

Име на производ : Belleville Пролет; Пакет Содржина : 25pcs x Belleville Пролет.Главната Боја : Бакар Тон; Материјал : 60 Si2 Mn A.Тежина : 12g; Надворешниот Дијаметар : 12.5 mm / 0.5".Внатрешен Дијаметар : 6.2 mm / 0.24"; Дебелина : 0.7 мм / 0.027"(Diámetro interno : 6.2 mm / 0.24' '; Espesor : 0.7 мм / 0.027' '.квалитет : DIN2093( : DIN2093. 12.5 mm Надворешниот Кол 6.2 mm Внатрешен Дијаметар 0.7 mm Дебелина Belleville Пролет Миење 25pcs Surface Третман : Додадете подмачкување на нафта по фосфорна киселина третман.Карактеристики : Belleville извори, исто така може да се нарече диск извори,се conically формирана annular дискови, кои се натоварени во axia_l насока.Тој нуди добро развиена решение за многу инженерски проблеми преку уникатната комбинација на висока сила во мал простор.Тоа може да се користи како еден диск или подредени во купишта.Примена : Belleville извори се широко се користи во машински производи, како што притиснете машина, артилерија, авиони и други тешки машини,тоа исто така може да се користи како компресија извори за автомобили и трактори.Опис на Spanish12.5mm Diámetro надворешноста 6.2 mm Diámetro interno 0.7 мм Espesor Belleville Arandela де resorte 25pcs Nombre del producto : Belleville Пролет; Contenido del paquete : 25 piezas x Belleville Spring Color директорот : tono де cobre; Материјал : 60 Si2 Mn APeso : 12g; Diámetro надворешноста : 12.5 mm / 0.5' 'Diámetro interno : 6.2 mm / 0.24' '; Espesor : 0.7 мм / 0.027' ' : DIN2093.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката