• Новак
AccuformИзвестување за Безбедност на Очила Потребни во Оваа Област Безбедност Знак, Пластика, 10 х 14 Инчи (MPPA801VP)

AccuformИзвестување за Безбедност на Очила Потребни во Оваа Област Безбедност Знак, Пластика, 10 х 14 Инчи (MPPA801VP)

DEN 230.64
Производот е достапен

Достапност

Заоблени агли со 3/16" монтажа дупки за лесна инсталација.Добра отпорност и површината на сликата со вон-отсјај заврши.Погоден за внатрешна или надворешна употреба; содржи УВ-инхибитори.Во согласност со БЗР 29 CFR 1910.145 и ANSI Z535 барања.Соодветни за секојдневно медиум-должност означување потреби, Accuform пластични знаци се полу-флексибилни, а идеален за внатрешна и краткорочни, заминаа отворен средини.За Accuform : Accuform произведува визуелна комуникација системи за капацитети и на работното место.Нашите производи вклучуваат речиси секој вид на безбедност знак, ознака, и етикетата, како и широка линија на Lockout/Tagout производи.Accuform е широко се смета за главен објект на безбедноста идентификација на производителот во Северна Америка и пошироко.За речиси 40 години, Accuform, со седиште во Brooksville, Флорида, има континуирано совршенство и подобрување знак, ознака и ознака за производство за процесите, процедурите за безбедност, еколошка согласност, и дистрибуција на стратегиите за да се избави од светска класа визуелни комуникации на работното место која ќе ги заштити, се информира, и да се мотивираат за глобалната работна сила.Accuform продолжува да работат напорно за да понатаму се изгради репутација за квалитет, флексибилност, погодност, индустрија знаење и услуги на клиентите.Ние се гордееме со промовирање на Accuform, ознаки и ознаки како "Безбедно да се Направи во U. S. A.".

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката