• Новак
JAVENPROEQT САД FlagUnisex Работи Капа со Копчето(2 парчиња) Прилагодливи Вратоврска Назад со Sweatband Една Големина

JAVENPROEQT САД FlagUnisex Работи Капа со Копчето(2 парчиња) Прилагодливи Вратоврска Назад со Sweatband Една Големина

DEN 263.76
Производот е достапен

Достапност

100% Полиестер. 1.Материјал : дише полиестер, на Нашите работни капа пот-абсорбента крпа е памук, копчиња се пластични.пот-абсорбента и дише, не е лесно да се брчка, кожата-пријателска, удобна за целодневно носење. 2.Големина:Горниот дијаметар 18cm/7in.Нашите работни капа со еластична бенд може да одговара на повеќето луѓе, можат да бидат врзани во една убава лак, повеќе симпатична да се носат. 3.Една Големина одговара на Повеќето: прилагодливи рака дизајн, можете да го користите еластична бенд за да ја подесите големината на ззп лесно која има само една просечна големина на располагање за сите видови на главата тип и фризура. 4.Работни Капа со Копчиња и Sweatband : Нашата работа капи се дизајнирани со копчиња на двете главата страна да се одржи на лицето маска е ремени, олеснување на уво болка. 5.Миење : Тоа е еднократно и трајни работи капа,измијте го со раце или машини со ладна вода,и да се спречи исчезнува.Копчињата на ушите ослободување на уши и да ги направи повеќе удобен за носење.Вграден-во памук sweatband преку челото, ги апсорбира вашата пот лесно, водење на вашата глава суви и свежи, никогаш не влијае на вашиот дела, за да се избегне пот паѓа на вашите образи, ви донесе удобно носење искуство.Високо квалитетен материјал Материјал : дише полиестер, пот-абсорбента крпа е памук, копчиња се пластични., лесно да се мијат и брзо се исуши, погоден за носење за долго време.Бесплатни големина Специјално дизајнирани еластична бенд е флексибилно и се погодни за повеќето големини.Моден печатење На изглед се убави, испрати една личност и да се задржи себе си се добар избор. 2 Пакет се вклучени.Лесно да се чисти, машина за миење со ладна вода со благ детергент.Нема да исчезнат и да се намали по неколку пати за перење.Може да се суши, не избелени.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката