• Новак
KNIPEX Tools - Прецизност Circlip Клешти, Внатрешни, Директно, 15/32-1 го Понесе Кол. (4811J1)

KNIPEX Tools - Прецизност Circlip Клешти, Внатрешни, Директно, 15/32-1 го Понесе Кол. (4811J1)

DEN 498.24
Производот е достапен

Достапност

Прецизност Одделение Перформанси Tools.Број 1 Избор На Трговци Во Светот.Удобно Во Употреба И Квалитет Увери Дизајн.Способен Да Одговара На Потребите Во Продавница, Дома Или Во Служба Поле.Секоја Алатка Е Докажано И Тестираат За Издржливост И Функционира Во Реалниот Свет Употреба И Услови.Опис На Производот Направени Во Вупертал-Cronenberg, Германија.Во Прилог На Квалитет, Иновативност И Перформанси, И Други Важни Камен Темелници Се Одржливи И Активности Вредност-Водени Ориентација.Од Производителот алатка дизајнирана со вашата рака во умот.Дури и повеќе енергија за полесно да работи!KNIPEX квалитет-дизајнира, развива и произведени во Германија.KNIPEX е Прецизност Задржувајќи Прстен Клешти за внатрешни snap прстени / circlips се идеални за монтирање snap прстени на понесе дупки кои се движат од 8 - 140 mm во дијаметар.Нуди 10 пати подолг живот поради тешки-должност дизајн.Карактеристики на завртка заеднички за висока прецизност и оптимална диск.Задржување на прстените се чуваат безбедно.KNIPEX е специјализирана за развој и производство на високо-квалитетни клешти и Европа е водечки производител на овие производи.Сето тоа започна уште во 1882 година, кога C. Густав Пуч поставување на неговите гради сопствена продавница во Cronenberg (сега предградие на Вупертал).Ние сме независни четвртата генерација на семејството фирма.KNIPEX концентрати нашето знаење и експертиза на клешти.Ова е единствениот начин да се оправда нашето тврдење дека ние се најдобар снабдувач во однос на квалитет, иновација и ефикасност.Нашиот успех се увери од 800 квалификувани вработени и ние придаваат најголема важност за нивната основна и напредна обука.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката