• Новак
Анти Сини Зраци Меморија Титаниум Читатели Компјутер Читање Очила Жени Мажи

Анти Сини Зраци Меморија Титаниум Читатели Компјутер Читање Очила Жени Мажи

DEN 527.76
Производот е достапен

Достапност

Увезени.Пластични леќи.не-поларизирани.Мост : 18 милиметри.Рака : 135 милиметри.ЗАШТИТА на ВАШИТЕ ОЧИ - Cess Blu Сина светлина филтер очилата би можеле да се заштитат очите од штетните сина светлина кога сте со користење на електронски уред, како што се ТВ, паметен телефон, компјутер,итн.Ниските боја нарушување дизајн читање очила држи добар баланс помеѓу око-заштита и работа.Поради ниските нарушување дизајн, работа на компјутер или телефон за долго време ќе има помалку лоши ефекти врз твоите очи.СИНО СВЕТЛО БЛОКИРАЊЕ Очила - Cess Blu Сина светлина блокирање технологија природно чува вашите очи безбедна од штетни сини светла и ја намалува напрегање на очите кога ќе се работи на компјутер за долго време.КВАЛИТЕТОТ ТИТАНИУМ BENDABLE ЧИТАЊЕ ОЧИЛА - Cess Blu титаниум меморија очила ви дозволи да го свртите и ќе се вратам во форма себе, лесен за чување.ВИСОКА ТЕХНОЛОГИЈА - Анти-нула, анти-рефлективен, анти-екран треперење, анти-отсјај, анти-магла обложени; Електромагнетни зраци, УВА & UVB блокирање & отпечаток отпорни.Силиконски носот влошки се на кожата-friendly и против пролизгување.Тие прават да се чувствувате удобно и стрес-слободен. [Љубезно ве молиме да Забележите] Ако не можете да бидете сигурни која зголемување сила да се избере, ве молиме да користите ОКО ТЕКСТ ТАБЕЛАТА ние обезбедуваме на левата страна.Ве молиме наведете зголемување сила пред вашиот плаќаат.Ви благодариме!.FEATURESFrame Материјал : Титаниум и Metal Lens ширина : 2 1/16"(53mm)Рамка ширина : 5 1/2"(140mm)Леќа висина : 1 1/2"(38mm)Рамка висина : 1 9/16"(40mm)Мост (DBL) : 11/16"(18mm)Храм должина : 5 5/16"(135mm)Пролет зглоб : Yes Lenses : Aspheric Head големина : Medium CARETo се избегне оштетување, никогаш не се чисти вашиот наочари со хартија крпи или облека или алкохол, и, исто така, избегнувајте користење на домаќинство детергенти или сапуни.Додека неколку благи сапуни не се наштети на леќи, денес е дополнителна сила сапуни се доволно моќни за да полека се распадне премази на леќите.ЉУБЕЗНО NOTICEPlease се осигура дека ГОЛЕМИНАТА на РАМКАТА е одговара за својата глава пред вашиот плаќаат.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката