• Новак
Шри Шри Tattva Gomutra Арка - (500 ml)

Шри Шри Tattva Gomutra Арка - (500 ml)

DEN 431.76
Производот е достапен

Достапност

Vata Roga (Болест со vata доминантноста).Charma roga (Кожни болести).Gulma (Хронична опструктивна Жолтица/chlorosis, shotha (Oedema).Arsha (Купови/аноректална израстоци).Udara roga (Стомачни заболувања).Шри Шри Tattva Gomutra Арка - 500 ml.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката