• Новак
Бендот-Помош Бренд Тешко-Ленти Леплив Фластер за Ситни Парчиња & Инциденти, Сите Еден Големина, 60-каратно (Limited Edition)

Бендот-Помош Бренд Тешко-Ленти Леплив Фластер за Ситни Парчиња & Инциденти, Сите Еден Големина, 60-каратно (Limited

DEN 262.08
Производот е достапен

Достапност

Стерилни завои функција Dura-Ткаат тешки ткаенина со силно лепило да се држат до 24 часа.Издржливи завои покрие мали рани, за да го задржи надвор нечистотии и бактерии за трајни заштита. 5 пати посилен отколку обичните завои (во споредба со Бенд-Помош Бренд Tru-Остане Чиста Ленти). 60-ct.кутија на тешки-должност Бенд-Помош Бренд Тешки Ленти Лепливи Завои.Функција Ватенка-Помош Удобност Подлога која е дизајнирана да перница болни рани додека да се лекува.ough Ленти Екстра Трајни Лепливи Завои обезбеди тешки трајни раната грижа за заштита, што останува со вас во текот на целиот ден.Овие дополнителни трајни Бенд-Помош Бренд лепливи завои се 5 пати посилен отколку обичните завои (во споредба со Бенд-Помош Бренд Tru-Остане Чиста Ленти).Бендот-Помош Бренд Тешки Ленти Екстра Трајни Лепливи Завои имаат нелеплива подлога дека нема да се држиме до рана.Ве молиме имајте предвид дека иако Бенд-Помош Бренд Тешки Ленти се идеални за употреба како прва помош, залихи, тие не се препорачува за чувствителна или деликатна кожа.Овој пакет содржи 60 тешки-должност стерилни завои, секој мерење 1.75 од 4 инчи.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката