• Новак
Millrose 70827tape-caulkPTFE Тема Печат Лента Алкохоли, Gasohol, Aliphatic растворувачи, Ароматични растворувачи, Chlorinated растворувачи

Millrose 70827tape-caulkPTFE Тема Печат Лента Алкохоли, Gasohol, Aliphatic растворувачи, Ароматични растворувачи,

DEN 319.44
Производот е достапен

Достапност

Алкохоли, Gasohol, Aliphatic растворувачи, Ароматични растворувачи, Chlorinated растворувачи.Амонијак, течни, Caustics, концентрирани, Компримиран воздух, Пареа, Вода.Сечење масла, Дизел гориво, масло, Етилен гликол, Глицерин.Сина Чудовиште тема запечатување лента е произведен од PTFE смола, полимер кој се состои од периодична tetrafluoroethylene monomers чија формула е (CF2-CF2)n.Тоа е инертен и компатибилен со многу широк спектар на материјали.Користете Сини Чудовиште на теми изработени од поцинкуван челик, железо, месинг, бакар, алуминиум, челик, полиетилен, полипропилен, ПВЦ, CPVC, ABS, fiberglass и повеќе.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката