• Новак
Ручек Кутија Обновливи 3-Оддел Пластични Поделени Храна Контејнер за Складирање Кутии,Бенто Кутија,Ручек сад безбедно за деца (Зелен)

Ручек Кутија Обновливи 3-Оддел Пластични Поделени Храна Контејнер за Складирање Кутии,Бенто Кутија,Ручек сад безбедно

DEN 185.04
Производот е достапен

Достапност

Материјал : Пченица Слама Влакна+ PP (BPA Free).Димензии (прибл.) : 23.5 x 15 x 5 cm/ 9.3 x 6 x 2 инчи.Можат да издржат температури од 4℉да 248℉, што го прави безбедно да се оди во микробранова, машина за миење на садови и замрзнувач.Затоа, тоа е удобен кога ќе треба да се за да одмрзнете на храна, миење на кутијата и да ја задржат свежината на храната.Тој е направен од Пченица Влакна, усвојување на нови технологии.Затоа, тоа е зелена производ и не е harmfulness на човекот.Можете да остатокот се осигура да се купи овој Бенто Кутија за вашите деца или вашиот сопруг/сопруга.СОВЕТИ : Кога ќе се стави на ручек кутија во машина за миење на садови или микробранова, ве молиме да ги капакот off.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката