• Новак
LifeArt Сина Светлина Блокирање Очила, Анти напрегање на очите, Компјутер, Читање Очила, Игри Очила, ТВ Очила за Жените, Анти-Отсјај (Портокал, 2.25 Зголемување)

LifeArt Сина Светлина Блокирање Очила, Анти напрегање на очите, Компјутер, Читање Очила, Игри Очила, ТВ Очила за

DEN 383.04
Производот е достапен

Достапност

Се рефлектира и филтер сина светлина, да се спречи боја нарушување, 7-слој анти-рефлективен слој да се одрази и филтер сина светлина, намалување на напрегање на очите и спијат подобро.Висока светлина, без забележителни жолта боја за да се спречи боја нарушување, се минимизираат отсјај од дигитални екрани.Потенка и издржливи, мулти-слој на кожата се комбинирани во еден слој со дебелина од само 10um, се зголемува површината цврстина на објективот, да се спречи гребнатини и триење.Зголемување очила опција, со +0.25 до + 6.0 зголемува леќи, ви помага да се повеќе јасно се гледаат објекти кои се 12-14 инчи далеку (екрани, книги, лаптопи, итн.) ако тие беа инаку надвор од фокус или да предизвика понатамошни замор на очите.Класичен правоаголник дизајн на рамка, ултра-лесен, универзална големина одговара на повеќето лице форми.Остатокот увери за да се купи, да се држиме до обрне внимание на квалитетот на производот, било проблем за овој производ, само се јавите на продавачот, без никакво двоумење и ние ќе ви обезбеди најдобра услуга!.Над 7 часа на ден пред дигитални екрани како што се компјутери и паметни телефони, открива вас да штетни сини зраци, предизвикува замор на очите, заматен вид, црвени очи, мигрена и лишување од сон.На Life Art Оптичка леќа технологија помага да.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката