• Новак
X-DREE 49mm Надворешниот Кол 23mm Внатрешен Дијаметар 5.5 мм Дебелина Belleville Пролет за Миење(49mm Diámetro надворешноста 23mm Diámetro interno 5.5 мм Espesor Belleville Arandela де resorte

X-DREE 49mm Надворешниот Кол 23mm Внатрешен Дијаметар 5.5 мм Дебелина Belleville Пролет за Миење(49mm Diámetro

DEN 250.56
Производот е достапен

Достапност

Име на производ : Belleville Пролет; Пакет Содржина : 1 x Belleville Пролет.Главната Боја : Бакар Тон; Материјал : 60 Si2 Mn A.Тежина : 59g; Надворешниот Дијаметар : 49mm/1.93".Внатрешен Дијаметар : 23mm/0.91"; Дебелина : 5.5 мм/0.22"(Diámetro interno : 23 мм / 0,91' '; Espesor : 5,5 mm / 0,22' '.квалитет : DIN6976( : DIN6976. 49mm Надворешниот Кол 23mm Внатрешен Дијаметар 5.5 мм Дебелина Belleville Пролет Washer Surface Третман : Додадете подмачкување на нафта по фосфорна киселина третман.Карактеристики : Belleville извори, исто така може да се нарече диск извори,се conically формирана annular дискови, кои се натоварени во axia_l насока.Тој нуди добро развиена решение за многу инженерски проблеми преку уникатната комбинација на висока сила во мал простор.Тоа може да се користи како еден диск или подредени во купишта.Примена : Belleville извори се широко се користи во машински производи, како што притиснете машина, артилерија, авиони и други тешки машини,тоа исто така може да се користи како компресија извори за автомобили и трактори.Опис на Spanish49mm Diámetro надворешноста 23mm Diámetro interno 5.5 мм Espesor Belleville Arandela де resorte Nombre del producto : Belleville Пролет; Contenido del paquete : 1 x Belleville Spring Color директорот : tono де cobre; Материјал : 60 Si2 Mn APeso : 59g; Diámetro надворешноста : 49mm / 1.93' 'Diámetro interno : 23 мм / 0,91' '; Espesor : 5,5 mm / 0,22' ' : DIN6976.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката