• Новак
Jieotwice Ултразвучно Сензор Отстапување Исправање Сензор Аналогни Ултразвучно испитување на Електрични Око Корекција со Кабел НАС-400S

Jieotwice Ултразвучно Сензор Отстапување Исправање Сензор Аналогни Ултразвучно испитување на Електрични Око Корекција

DEN 1454.40
Производот е достапен

Достапност

Американско-400 S е направен од високо-одделение aerospace алуминиум обвивка, кои се цврсти и убави, и може да го подобри подобрување на изгледот на опрема. 200 K се емитува ултразвучно сензор, 1ms реакција на времето, со поместување на екранот.Целосно затворен ултразвучно сонда за употреба во различни груби средини.Погоден за нетранспарентно, транспарентен, ултра-транспарентен филм работ-средување на апликации, без рачно прилагодување и калибрација.Откривање спектар на 5mm, откривање на точноста на 0.05 mm.Ултразвучно Сензор Отстапување Исправање Сензор Аналогни Ултразвучно испитување на Електрични Око Корекција со Кабел НАС-400 S Опис : 1. Американско-400 S е направен од високо-одделение aerospace алуминиум обвивка, кои се цврсти и убави, и може да го подобри подобрување на изгледот на опрема. 2. 200 K се емитува ултразвучно сензор, 1ms реакција на времето, со поместување на екранот. 3. Целосно затворен ултразвучно сонда за употреба во различни груби средини. 4. Погоден за нетранспарентно, транспарентен, ултра-транспарентен филм работ-средување на апликации, без рачно прилагодување и калибрација. 5. Откривање спектар на 5mm, откривање на точноста на 0.05 mm.Спецификација : Име : Ултразвучно сензор НАС-400 S Следење метод : Страна следење на Моќност : DC12 V повратен сигнал : 0-5 V Откривање трчаше.

Декларирани спецификации

Name:
Ultrasonic sensor US-400S
Tracking method:
Side tracking
Power input:
DC12V
Output signal:
0-5V
Detection ran :

Комплементите на стоката