• Новак
Tekit C14 до C5 Power Plug,IEC 320 C14 Машки да Десна Аглеста C5 Женски Адаптер Кабел,IEC 320 C14 до C5 Адаптер Конвертор C5 до C14 AC Кабел (C14 да Десна Аглеста C5)

Tekit C14 до C5 Power Plug,IEC 320 C14 Машки да Десна Аглеста C5 Женски Адаптер Кабел,IEC 320 C14 до C5 Адаптер

DEN 215.76
Производот е достапен

Достапност

Номинална до 10 115 V.Бидете сигурни дека опрема за користење на овој адаптер ќе работи на приложена напон за да се избегне оштетување. 90-степен Десен агол дизајн може да се направи за подобар кабел за управување во некои ситуации, особено во тесни простори. 100% Сосема Нов И Висок Квалитет.Со УЛ/CE certificate.Лиен тип, ПВЦ материјал,Целосно моделирани солиден изградба.Стандард : прав Агол IEC 320 C14 3 Pin Машки да C13 Женски Адаптер.IEC C14 90 степени Адаптер 3 Столбови Машки да Мики C5 Десна Аглеста Продолжување Адаптер IEC 320 C14 3 Pin Машки IEC 320 C5 3 Pin женски IEC 320 C14 Машки до C5 женски Вертикална Десна аглеста AC адаптер боја : Црна Отценети : 10 A 125 V Материјал : Пластични + метал големина : Прикажува како слика Карактеристики : 1.Конектор A:IEC 320 C14 3 Pin Машки 2.Конектор Б : IEC 320 C13 3 Pin Женски 3.Дизајнот на Агол одговара за LCD LED ТВ Ѕид кој бара адаптер за да се избегне кабелот виткање на ѕидот. 90-степен дизајн може да се направи за подобар кабел за управување во некои ситуации, особено во тесни простори. 4.Номинална до 10 A 125 V. 5.Добри перформанси е многу практична.ЗАБЕЛЕШКА : Овој производ само може да се конвертира plug џек, но тоа не може да напон трансформација.Ако електрични апарати производ оценет напон не е во согласност со услугата напон, тоа мора да биде дополнително да се користи со соодветните напонски трансформатор.Пакет Содржина : 1 X Адаптер.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката