• Новак
Онлајн Метал Снабдување 17-4 Нерѓосувачки Челик Круг Род, 0.500 (1/2 инчи) x 12 Стапки (3 Парчиња, 48 Долго)

Онлајн Метал Снабдување 17-4 Нерѓосувачки Челик Круг Род, 0.500 (1/2 инчи) x 12 Стапки (3 Парчиња, 48 Долго)

DEN 286.08
Производот е достапен

Достапност

17-4 Нерѓосувачки Челик Круг Род.Дијаметар : 0.500 (1/2 инчи).Должина : 12 Стапки (3 парчиња, 48" долго).Крај : Ладно Заврши.Количина : 3 парчиња. 17-4 Нерѓосувачки Челик нуди висока цврстина заедно со одлична отпорност на корозија и цврстина.Врнежите Стврднување, Мартензитни (Магнетни).Материјал : не 'Рѓосувачки Steel Shape : Круг Rod Alloy : 17-4 Temper : Annealed Diameter : 0.500 (1/2 инчи)Должина : 12 Стапки (3 парчиња, 48" долго време)Крај : Ладно Finished Specifications : ASTM A564, ASME 5643 Notes : Должина толеранција е (-1/16" / +3/4").

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката