• Новак
За Контрола на температурата Switch, Аларм за Излез Прилагодливи Греење Интелигентни Температура Контролер со Водоотпорен Сонда за Fermenter за Стаклена градина за Фрижи

За Контрола на температурата Switch, Аларм за Излез Прилагодливи Греење Интелигентни Температура Контролер со Водоотпорен

DEN 2397.60
Производот е достапен

Достапност

Добра Подвижност : Оваа едноставна контрола на температурата и аларм производи имаат добра флексибилност, погодна за замрзнување и ладење, морска храна машини, бојлери и друга опрема и places4.Температурата Корекција И отстранување на Аларм : Поседуваат компресор одложување прилагодливи, температура корекција на грешка алармот, компресори работи според претходно програма по сензорот неуспех, итн.Добра Подвижност : Оваа едноставна контрола на температурата и аларм производи имаат добра флексибилност, погодна за замрзнување и ладење, морска храна машини, бојлери и друга опрема и места.Водоотпорен Сонда : мерење на текст усвојува NTC10 K водоотпорен сондата, на освежување стапка е 4 пати во секунда, и точноста е на високо ниво.Функција : 1.

Декларирани спецификации

Item Type:
Digital Temperature Controller
Model:
XD-W200
Temperature Control Range:
-19℃-99℃
Temperature Measurement Range:
-19℃-99℃
Temperature Control Accuracy:
1℃
Measurement Input:
NTC10K waterproof probe
Refresh Rate:
4 Times/sec
Use Environment:
-30~60℃, Humidity
Output Type:
Relay output maximum 10A
Package List:
1 x Digital Temperature Controller :
The output and input wires must be connected to the corresponding terminals in strict accordance with the wiring diagram. :

Комплементите на стоката