• Новак
Sandvik Coromant Т-Max P Карбид Вртење Insert, WNMG, Trigon, КМ Chipbreaker, GC3005 Одделение, Мулти-Слој на Кожата, WNMG 433-КМ, 1/2 iC, 0.0472 Агол Радиус (Пакување од 10)

Sandvik Coromant Т-Max P Карбид Вртење Insert, WNMG, Trigon, КМ Chipbreaker, GC3005 Одделение, Мулти-Слој на Кожата,

DEN 2869.20
Производот е достапен

Достапност

Солидна карбид tools нуди долго алатка живот и побрзо сечење брзина од други супстрати, но се повеќе кршливи и мора да се користи со цврсти toolholding системи.Инсерти вртење, Т-Max P двострано со Chipbr, / КМ, сите облици.Негативни основниот облик.Indexable-вртење на надворешни и внатрешни.CVD-обложена карбид се состои од една носат отпорни слој со многу добра адхезија на тврда подлога и способен да издржи високо сечење брзина.За завршувањето на нодуларна железо, висока јачина malleable железо и легирани сиво железо со висока површинска барања и за доработка и полу-завршна обработка на високо сечење брзина на високо легура челици со висока површинска барања.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката