• Новак
Тастатура Покрива Кожата за 2020 2021 HP 14 инчен Chromebook, HP Chromebook x360 14-DA 14B-CA0010nr, Chromebook 14a-na 14-db/са/ak и HP 14 Chromebook G2 G3 G4 G5, 14 Chromebook Accessoires, Ombre Зелена

Тастатура Покрива Кожата за 2020 2021 HP 14 инчен Chromebook, HP Chromebook x360 14-DA 14B-CA0010nr, Chromebook

DEN 167.76
Производот е достапен

Достапност

На некои тастатури, тоа се КРИВИ работ и дека ќе бараат различни модел # тастатура капак(ASIN : B07 HMXJFSL). ✘ ✘ 【НЕ Одговара за】 Поклопецот Не се Вклопуваат HP Chromebook x360 2-во-1 14-инчен 14 C-CA0053 DX CA000 Серија & HP Chromebook 11 и 11a-na0021nr na0050nr na0040nr na0060nr & HP Chromebook 11 A G8 & HP Chromebook X360 12-Инчен 12b-ca0010nr & HP Chromebook x360 11 G3 ЕЕ и HP Chromebook 11 G5 ЕЕ.Тоа е причината зошто ние се обезбеди ризик замена и пријателски услуги на клиентите за сите на нашите производи.Совршено се вклопуваат за секое од копчињата со сите околу заштита.Дури и тоа е свиткана, може да се направи тоа подобро од туркаат под некои тешки работи за неколку часа. 【НАС ИЗГЛЕД на ТАСТАТУРА】Дизајниран за НАС изглед на тастатура, можете да се разликуваат : НИ ТИП : "Внесете" клуч е правоаголник,како нормални копчиња, ЕУ ТИПОТ : "Внесете" клуч е како "7",форма не е како другите копчиња.Компатибилен Модел Листи : -2020/2019 HP 2-во-1 14" екран осетлив на допир Chromebook -HP Chromebook X360 14" екран осетлив на допир -HP Chromebook 14-DA0011 DX 14-DA0012 DX Серија -HP Chromebook 14 B-CA0010 NR 14 B-CA0013 DX 14 B-CA0023 DX 14 B-CA0036 NR Серија [Внимание] осигурајте се дека "esc" и "стр dn" копчиња на врвот на вашиот лаптоп се КВАДРАТ раб. Ние се сигурни во нашите производи.Изработени од Еко-Пријателски силиконски материјал.Ве молиме проверете ја вашата "Внесете" клуч е форма се избегне купување погрешно.Целосна заштита за вашата тастатура се далеку од прашина spills, копче носат и повеќе.Најновите дизајн со секое копче поединечно моделирани на својата единствена боја.Секое копче е индивидуално моделирани и специјално печатени на јасни силикони филм со трајни перформанси.【!!!Споредете ги Вашите изглед на тастатура со СЛИКА 2 за да се потврди ако може да се вклопуваат】Совршен за Совршен за 2021/2020/2019 HP 2-во-1 Chromebook X360 14" HP X360 14a Chromebook HP Chromebook 14-DA0011 DX DA0012 DX HP Chromebook 14 B-CA0010 NR CA0013 DX CA0023 DX CA0036 NR HP Chromebook 14a-na0020nr na0030nr na0040nr na0050nr na0060nr na0080nr na0090nr HP Chromebook 14-db 14-ca 14-ak Серија 14-ca050nr 14-db0030nr db0040nr/50nr/60nr/70nr/90nr Стариот HP 14 Chromebook G2 G3 G4 G5 14".Високо Квалитетен Материјал Направен од Еко-Пријателски силиконски материјал.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката